Proč je insolvence nejlepší možností, jak se zbavit dluhů?

Když máme dluhy, můžeme se buď domluvit s našimi věřiteli, nebo můžeme využít cesty, která je nazývána jako insolvence. A ta je dnes označována za možnost, která je skutečně tou nejlepší.

Pokud se podíváme na to, co je insolvence, potom musíme říci, že je to zákonný postup eliminace našich dluhů. I když ho lze realizovat pouze jednou za život, má řadu výhod. Jednou z nich je i to, že když už nás zaeviduje registr dlužníků insolvence, může to pro nás znamenat třeba fakt, že nám může být až 70 procent našich všech dluhů definitivně odpuštěno. To ale rozhodně není jediným důvodem, proč je tato cesta tak oblíbená.

Insolvence je pro každého

Druhým důvodem je jistě fakt, že kalkulačka insolvence, která nám spočítá a zobrazí možnosti, může být využita skutečně kýmkoliv. Tedy pokud dodržíme jednu důležitou podmínku. Tou je tak, že musíme být nutně fyzickou osobou. Právnickým osobám tato možnost zkrátka k dispozici není. Jinak už ale žádné výjimečné podmínky nejsou. Insolvence nám je ve většině případů schválena ve chvíli, kdy máme alespoň dva věřitele, dluhy po splatnosti a dokážeme je také hradit. A to buď z našeho příjmu, nebo s využitím toho, že jednoduše odprodáváme náš majetek a následně ze získaných peněz dluhy umořujeme.

Insolvence fyzických osob není jenom pro jednotlivce

I když si ve většině případů žádají fyzické osoby sami za sebe, neznamená to, že by si nemohl požádat také manželský pár. Tomu tato cesta navíc přinese i několik zajímavých výhod. A to konkrétně jistotu vyššího celkového příjmu, nebo nižší problémy spojené s administrativou. A tak lze říci, že soud může uskutečňovat sledování insolvence i těchto případů. I proto se insolvence fyzických osob může rozšiřovat jak na soukromé, tak i na rodinné dluhy. A co je zajímavým faktem, to je informace, že v některých případech to mohou být i dluhy částečně podnikatelské.
CHCI PŮJČKU
Příklady půjček
Půjčíte si Za 30 dnů vrátíte
1000 Kč 1033 Kč
1500 Kč 1550 Kč
2000 Kč 2066 Kč
2500 Kč 2583 Kč
3000 Kč 3099 Kč
kompletní ceník zde
Proč zvolit naši půjčku
Nejlevnější půjčka na trhu
Vše je online bez papírování
Peníze k dispozici do 10 minut
Jsme členem skupiny Home Credit
Žádné skryté poplatky
Rychlost převodu peněz
Připsání peněz do 10 minut:
U ostatních bank trvá převod
2 pracovní dny.